top of page
GLAMPIT, okolí

Nechte se unést krásami okolí

Glampit-Borena-Hora-lom-2.png

K VODĚ

Glampit, Bořená Hora

DO LESA

Glampit, Bořená Hora

NA KOPEC

PŘIRODNÍ KRÁSY A CESTY

V okolí můžete navštívit blízké i vzdálené přírodní krásy Sedlčanska nebo se vydat po naučných stezkách.
 

ROZHLEDNA MILADA

Je na vrchu Krchov zpřístupněna od roku 2017. Jméno získala po mamince Radomila Kessla, který je autorem a provozovatelem věže. 
Po vystoupání na vyhlídku se můžete kochat nejen pohledem na okolí Solenic a Orlické přehrady, ale dohlédnete také na vrch Maková, Kamýk nad Vltavou a za příznivého počasí dokonce na vrcholky Šumavy.

NS OPATA ZAVORALA


Trasa naučné stezky vychází od kamenného kříže na vyhlídce opata Zavorala. Jedná se o jednu z nejkrásnějších vyhlídek na Vltavu v blízkosti soutoku potoka Mastníka a řeky Vltavy.

DRBÁKOV – ALBERTOVY SKÁLY

Přírodní rezervace s naučnou stezkou s 11 zastávkami. Výhled na řeku a skaliska. Roste zde asi 1000 exemplářů tisu červeného a jiných vzácných rostlin. Hnízdiště výra velkého a výskyt mloka skvrnitého.

Albertovy skály nad Vltavou
vyhlídka Opata Zavorala nad Vltavou

ZÁMKY, MUZEA

Kdykoli vidět architekturu či tradice našich předků, je zážitek.

MĚSTKÉ MUZEUM SEDLČANY

Moderně uspořádaná stálá expozice,zaměřená na sedlčanský region, prezentuje mj. osobnosti rybníkáře Jakuba Krčína a hudebního skladatele Josefa Suka.

ČERVENÝ HRÁDEK

Původně vodní tvrz ze 13. století. Nynější podobu zámku vtiskl na konci 19. st. architekt Jan Kotěra. V současnosti je veřejnosti přístupný udržovaný park se psím hřbitovem.

ZÁMEK VRCHOTOVY JANOVICE

Původní kamenná tvrz pánů z Janovic je umístěná v nádherném krajinotvorném parku. Zámek je znám zejména díky své poslední majitelce Sidonii Nádherné z Borutína, která mu vtiskla harmonii a schopnost zapůsobit. Anglický park je celoročně přístupný.

LOMY A PŘÍRODNÍ KOUPÁNÍ

V blízkosti se nachází několik úžasných možností ke koupání nebo dokonce k potápění či jiných vodních rekreací.

LOM OBCINY (KOSOVA HORA)

Místen ke koupání se nabízí tento zatopený žulový lom.

LOM ŠTĚTKOVICE (BOŘENÁ HORA)

Prakticky co by kamenem dohodil se nachází zatopený areál kamenolomu. Krásné místo ke koupání a velice oblíbené místo pro potápěče, které sem láká mimo jiné také potopený vrtulník v hloubce asi 11m. Výstroj pro potápěče či paddleboardy lze půjčit na místě. Vstup do vody je díky rekonstrukci pozvolný a pohodlný. Je zde možnost občerstvení v kiosku či restauraci, nicméně vstup do areálu je zpoplatněn.

Lom Obciny, Kosova Hora

PAMÁTKOVÉ OBJEKTY
A TECHNICKÉ PAMÁTKY

V Máte-li rádi zajímavosti nebo technické památky, nebudete litovat.

HUSOVA KAZATELNA

Chráněný přírodní výtvor, žulový viklan s hlubokou mísou na temeni spočívá na nepatrné základně. Podle pověsti zde kázal M. J. Hus. V  okolí se nalézají zajímavé balvany lidově pojmenované (Čertův kámen, Žába, Hřib).

TVRZ JAKUBA KRČÍNA Z JELČAN

Je panské sídlo nacházející se ve vesnici Křepenice v okrese Příbram. Je chráněna jako kulturní památka.

Štola Josef
ŠTOLA JOSEF

Exkurse do štoly Josef, která byla vyražena počátkem 80. let 20. století v rámci geologického průzkumu zlatonosných ložisek v oblasti Psí hory u Slapské přehrady. Prohlídky se konají od 1. 5. do 31. 10. pouze pro skupiny, termín prohlídky je nutné vždy předem dohodnout e-mailem na stola.josef@ceg.fsv.cvut.cz

HAVE A FUN

A pokud se chcete jinak zabavit, rekreovat nebo otestovat svoji aktuální kondici, můžete navštívit několik zábavních parků po okolí.

LANOVÝ PARK SLAPY, NEBŘICH

Tři trasy dle obtížnosti a dětské lanové bludiště pro nejmenší.

MONÍNEC – LYŽAŘSKÉ A SPORTOVNÍ CENTRUM
TEPFACTOR, CHOTILSKO

TEPfaktor je inspirován pevností Boyard v tématu pirátů z Karibiku. Čeká zde na vás spousta zajímavých úkolů na fyzičku, logiku, šikovnost a trpělivost.

ZEMĚRÁJ, KOVÁŘOV

Zážitkový park s více než stovkou různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů podporující kreativitu. Stylové občerstvení.

bottom of page